Anna Wojnicka – dietetyk, psychodietetyk

KIM JESTEM?

Jeszcze do niedawna byłam pańcią z HR-u. Zapytasz jak do tego doszło? Już piszę, ale nie spodziewaj się romantycznej historii.

Już w trakcie studiów, zaczęłam pracować w obszarze psychologii klinicznej.

Pracowałam w organizacjach pozarządowych, a głównym obszarem mojej aktywności była praca z osobami z deficytem pamięci. Udary, demencja, Alzheimer. Do tego praca w klubie środowiskowym, świetlicy, wolontariaty. Wieczorami i w weekendy, pracowałam jako instruktorka fitness ( tak, mam na to papier 🙂 ).

To co kochałam najbardziej, czyli pracę z Klientkami, które pragnęły zmienić swoje nawyki żywieniowe, realizowałam „po godzinach”, tworząc trio 3 specjalistek. Ja- psycholog, dietetyczka i fantastyczna trenerka personalna. W takim składzie stworzyłyśmy autorski program i prowadziłyśmy grupy wsparcia dla osób odchudzających się, dając im wspomniane wsparcie, wiedzę i monitoring efektów.

Co 3 weekend, jechałam do Krakowa, aby uczyć się psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym.

Gdzie czas na życie, zapytasz? Ja siebie też o to zapytałam w 2012 roku i podjęłam decyzję, że zmienię swoją ścieżkę zawodową.

Dlaczego? Bo chciałam mieć rodzinę, mieszkanie i czas dla siebie, a jak do tej pory, miałam „tylko” pracę. Pracę, którą lubiłam, ale nie uwielbiałam, a dodatkowo, pracę, która nie pozwalała mi kupić sobie mieszkania czy samochodu. Banalne? Banalne, ale prawdziwe.

Zatem idę do HR-u. Uczę się wielu rzeczy, poznaję wspaniałych, różnych ludzi. Kupuję mieszkanie. Moja rodzina powiększa się, tak, że teraz nie jestem tylko matką rudej kocicy, ale również, niepokornej M i aktualnie zbuntowanego, małego A i tutaj…następuje kolejna zmiana akcji.

Mamy 2018r, cel zrealizowany. Pora zacząć robić, to, co chodziło mi po głowie od lat.

Zaczynam od studiów podyplomowych na Uniwersytecie SWPS i po roku jestem dyplomowanym psychodietetykiem.

 Zaczynam powoli przyjmować Klientki, rzucam HR i  tym sposobem, jestem teraz tu gdzie jestem.

Tak w największym skrócie, wyglądała moja droga, dzięki której, upewniłam się KIM i GDZIE chcę być.  

Z pasją, zaangażowaniem i na własnych warunkach, tworzę przestrzeń dla kobiet, bo jestem jedną z nich.

Bo wiem, co to są zaburzenia odżywiania, nie tylko z podręczników.

Bo jestem matką, żoną, przyjaciółką,  instruktorką fitness i psycholożką, a to wszystko składa się na to, że stałam się również specjalistką psychodietetyki.

Już wychodzisz?

Zapomniałaś pobrać swojego darmowego Dziennika Odżywiania, bo właśnie taki dziennik do Ciebie poleci, kiedy zapiszesz się na mój newsletter!

To jak? Wchodzisz w to?

Już wychodzisz?

Zapomniałaś pobrać swojego darmowego Dziennika Odżywiania, bo właśnie taki dziennik do Ciebie poleci, kiedy zapiszesz się na mój newsletter!

To jak? Wchodzisz w to?